Наша школа је и ове године музиком употпунила прославу Дана општине Звездара. У свечаној сали Шесте београдске гимназије, у оквиру доделе новчаних награда ученицима звездарских школа који су током претходне године освајали награде на такмичењима републичког ранга, наступили су: камерни гудачки оркестар, сачињен од бивших и садашњих ученика наше школе, који је предводила диригент Вера Илић, затим Трио „Виваче“ (Даница Вукелић, IV разред виолине, класа: Ј. Гацин; Кристина Ђорђевић, IV разред виолине, класа: М. Босанац и Нина Петровић, V разред клавира, класа: Е. Миодраг) који је на 63. ФМБШС у Параћину освојио I награду и наша бивша ученица соло певања Нина Јаковљевић, из класе С. Шипић, уз клавирску сарадњу Борка Милојковића, која је прошле године била Лауреат на РТ и првонаграђена на ФМБШС. Музички део програма затворио је наш колега Бојан Ивановски на гитари. На овој додели наша школа је имала убадљиво највише представника – чак 40 награђених ученика и 17 наставника, на шта смо посебно поносни. Поред ове свечаности, у оквиру Свечаног уручења новчане помоћи за децу без родитељског старања, из Фонда Задужбине Шеговић, које је одржано истог дана у ГО Звездара, наступили су наш колега Бојан Ивановски и његов ученик Лазар Гаврило Трајковић, II разред гитаре.