Međunarodno takmičenje kamerne muzike ``Olivera Đurđević`` 29-30. mart 2019. godine OMŠ ``Vladimir Đorđević`` Beograd
Osnovna muzička škola „Vladimir Đorđević“ Beograd po drugi put organizuje Međunarodno takmičenje kamerne muzike „Olivera Đurđević“, sa ciljem negovanja uspomene na pedagoški i umetnički rad naše istaknute pijanistkinje i čembalistkinje Olivere Đurđević. Ovim putem Vas pozivamo da učešćem na takmičenju doprinesete afirmaciji kamerne muzike i podržite promociju mladih talenata. Porodica Olivere Đurđević daruje vredne novčane nagrade najboljim učesnicima (ukupan nagradni fond je 200 000,00 dinara). Srdačan pozdrav, Кatarina Vračar, direktor OMŠ „Vladimir Đorđević“ Beograd.2
Second International Chamber Music Competition ``Olivera Djurjdevic`` 29-30th march 2019. Elementary Music School “Vladimir Djordjevic” Belgrade, Serbia
Dear, “Vladimir Djordjevic” Elementary Music School in Belgrade for the second time organizes “Olivera Djurdjevic” International Chamber Music Competiton, with the aim to honor the memory of artitstic and pedagogical work of prominent piano and harpsichord player, Olvera Djurdjevic. We would hereby like to invite you to participate in our competition, in order to contribute to the affirmation oif chamber and music and to support young flute players. Family of Olivera Djurdjevic will provide valuable prizes for the best participants (total prize pool - 200 000,00 RSD). Additional detailed information is given below, within Competition rules. Best wishes, Katarina Vracar, principal of the “Vladimir Djordjevic” Elementary Music School.
Kliknite iznad za prijavu
Kliknite iznad za propozicije
Click above
Biografija Olivere Đurđević

Olivera Đurđević (Beograd 7. januar 1928.godine — 28. decembar 2006.godine) je bila istaknuti srpski čembalista, pijanista, kamerni muzičar i profesor Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu. Bila je prva jugoslovenska čebmalistkinja, dobitnica Oktobarske nagrade 1978. godine, kao i Sedmojulske nagrade, plakete Udruženja muzičara Srbije i Udruženja muzičara Jugoslavije. Olivera Đurđević je završila studije klavira na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu u klasi profesora Emila Hajeka. Diplomirala je 1952. godine posle čega je dve godine bila na specijalizaciji čembala kod Li Stadelmana na Visokoj muzičkoj školi u Minhenu. Od 1964. docent, a zatim profesor Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu. Održala je veliki broj koncerata u Nemačkoj, Poljskoj, Rumuniji, Češkoj, Bugarskog, Holandiji, Italiji, Rusiji, SADu, Кanadi. Bila je profesor Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu od 1985.godine, a aktivno se bavila pedagoškim radom i u okviru Кatedre za kamernu muziku i čembalo. Bila je šef katedre od 1970.godine do 1993.godine i osnivač Studija za čembalo pri SКC-u 1972.godine Predavala je i na Akademiji lepih umetnosti u Beogradu. Bila je članica Кlavirskog trija i Кlavirskog kvarteta Radio Beograda, ansambla Beogradski kamerni muzičari, Zagrebačkih solista, Musica humana, trija Donne di Belgrado, kao i klavirska saradnica mnogobrojnih vokalnih i instrumentalnih umetnika.