Зимска радионица за флаутисте, реализована је у нашој школи 11-17.02.2020.

Радионицом је руководио проф. Алексанадар Буркерт, уз помоћ колегиница – проф. Зоране Матић и проф. Јелене Вујновић. У радионици су учествовали ученици из МШ „Коста Манојловић“ Земун, ОМШ „Станислав Бинички“, МШ „Даворин Јенко“ и наше школе, а на завршном концерту гостовале су и четири ученице из МШ „Живорад Грбић“ Ваљево. Из наше школе било је 7 учесника: Тамара Ћосић, II разред, класа: Ј. Вујновић; Ленка и Маша Оршолић и Уна Цицварић, III разред, Aнђелка Гобељић и Михајло Јовић, II разред и Лена Џодић, I разред, класа: А. Буркерт. Поред солистичких програма, ученици су вежбали и у оквиру ансамбла „Flautissti“, који је на завршном концерту наступио уз пратњу контрабаса – бивше ученице наше школе, Милице Коцић, док се на фрули представила Јелисавета Шутић. Званични клавирски сарадник радионице био је проф. Марко Богдановић,  а ученике из Ваљева на завршном концерту је пратила проф. Сања Станковић. Подршку у реализацији радионице пружиле су и проф. Соња Шипић и проф. Магдалена Ранчић.