Одлуком Наставничког већа, Ученик генерације за ову школску годину је Драгица Лалицки, VI разред клавира у класи наставнице Саре Врањеш.

Током школовања Драгица је представљала нашу школу на разним такмичењима, међу којима су: Клавирско такмичење „Славенски“, Такмичење ученика основних музичких школа „Бинички“, Републичко такмичење ученика музичких и балетских школа Србије, Отворено такмичење младих пијаниста „Др Милоје Милојевић“ у Крагујевцу, Међународни музички фестивал у Аранђеловцу, Пијанистичко такмичење МШ „Војислав Лале Стефановић“ Ужице, Меморијал „Аца Панић“ у Младеновцу и Међународно такмичење „Фантаст“ у Бечеју.
Освојила је укупно 16 награда (13 првих, 2 друге и 1 трећу), а чак 4 пута је била првопласирана у својој категорији. Такође, 4 пута је била убедљиво најбоља у оквиру свог разреда на Школском такмичењу клавириста у нашој школи.
Као њен најзначајнији успех истиче се прва награда са 62. Фестивала музичких и балетских школа Србије у Књажевцу.
Честитамо нашој Драгици и желимо јој пуно успеха на предстојећем пријемном испиту за средњу музичку школу у МШ „Славенски“!